Wasteland 3

Wasteland 3 to kolejna odsłona kultowego cyklu postapokaliptycznych gier RPG, nad którym pieczę sprawuje niezależne studio inXile Entertainment. W porównaniu z poprzedniczką, produkcja wprowadza wiele zmian i usprawnień, obejmujących zarówno czas i miejsce akcji, jak i samą rozgrywkę.

Fabuła

W Wasteland 3 twórcy porzucają piaszczystą Arizonę na rzecz skutego lodem stanu Kolorado. Gracz wciela się w rolę członka Team November, oddziału Strażników Pustkowi, który otrzymuje misję kluczową dla istnienia organizacji – podejmuje współpracę z władającym regionem Patriarchą, który jest jedyną osobą mogącą zapewnić Strażnikom potrzebne zasoby.
Niestety, w drodze na miejsce oddział wpada w zasadzkę, a większość jego członków zostaje zamordowana. Ci, którym udało się przetrwać, podejmują próbę zbudowania swojej pozycji w nieprzychylnym miejscu w zasadzie od zera. Opowiedziana w grze historia z czasem rozbudowywana jest o nowe wątki i liczne zwroty akcji, a to, które jej zakończenie zobaczymy, zależy od podejmowanych przez nas decyzji.

Rozgrywka

Trzon rozgrywki w Wasteland 3 stanowi eksploracja oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. Zwiedzanie rozległego i niebezpiecznego terytorium usprawniono poprzez implementację pojazdu zwanego Kodiak – pozwala on szybciej przemieszczać się po świecie, a czasem nawet wspiera nas w walce. Ta ostatnia nadal opiera się na systemie turowym, ale rozbudowano go o dodatkowe umiejętności, co umożliwia korzystanie z bardziej zaawansowanych taktyk. Oczywiście nie wszystkie problemy rozwiązujemy siłą — na potrzeby omawianego tytułu przebudowano system dialogów, który teraz przywodzi na myśl schemat zastosowany w Torment: Tides of Numenera. Rozmowy można zatem prowadzić na wiele sposobów, a w trakcie dyskusji istnieje możliwość wykorzystania wielu umiejętności, by osiągnąć zamierzone cele. Podobnie jak w Wasteland 2 nadzorujemy również Bazę Strażników, ale tym razem pełni ona znacznie większą rolę i stanowi ważny element świata gry. Grając, rekrutujemy kolejne osoby, dzięki czemu zwiększamy możliwości naszego centrum operacyjnego – stanowi ono miejsce do odpoczynku, źródło zasobów, a nawet więzienie dla schwytanych przestępców. Ważną rolę odgrywają również wybory moralne i kształtowana przez nie reputacja wsród różnorakich frakcji. Podejmowane przez gracza decyzje wpływają na przebieg i zakończenie gry.

Multiplayer

W Wasteland 3 możemy zagrać samotnie albo z drugim graczem. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, której możemy doświadczyć także w kooperacji z inną osobą. Warto odnotować, że zastosowany w produkcji wariant rozgrywki wieloosobowej pozwala na zabawę nawet pod nieobecność partnera — w tym przypadku jednak musi on liczyć się z konsekwencjami naszych działań.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!Author: Syska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments