Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 – przygodowa gra akcji osadzona w realiach Dzikiego Zachodu, stworzona i wydana przez Rockstar Games. Gra została wydana na platformy Xbox One oraz PlayStation 4 26 października 2018, a 5 listopada 2019 wydano wersję na Microsoft Windows. Jest to kontynuacja serii Red Dead. Gra stanowi prequel poprzedniej odsłony – Red Dead Redemption. Redaktor magazynu „Forbes” uznał, że Red Dead Redemption 2 może być jedną z lepiej sprzedających się produkcji tego roku, a inni wydawcy mogą na tym stracić.

Fabuła

Schyłek XIX wieku w Ameryce to ciężki czas dla gangsterów na Dzikim Zachodzie. Stróże prawa działają coraz prężniej i skuteczniej, a postęp przemysłowy całkowicie zmienia oblicze codziennego życia mieszkańców, wymuszając przy tym nieodwracalne zmiany.

Jest rok 1899 – wcielamy się w Arthura Morgana, „prawą rękę” Dutcha van der Linde – zuchwałego gangstera z zasadami, marzącego o dorobieniu się i rozpoczęciu lepszego, w pełni legalnego życia. Wcielając się w Arthura, staramy się zatem pomóc w osiągnięciu górnolotnego celu naszego gangu, żyjącego w swego rodzaju komunie.

Główny bohater jest jednak typowym gangsterem – kradnie i zabija bez mrugnięcia okiem, choć ma też swoje zasady. Niejednokrotnie zresztą podczas gry stajemy przed ważnymi wyborami, które ostatecznie przekładają się na współczynnik Honoru. Nasze działania mają bowiem wpływ na to, jak postrzegają nas inni, nawet przypadkowi ludzie.

Historia gry rozwija się dość leniwie, napięcie jest jednak skutecznie stopniowane, a spokojniejsze fragmenty od czasu do czasu przedzielane są zadaniami w klasycznym, rockstarowo-filmowym stylu. Zabieg finalnie ma jednak olbrzymi sens, gdyż leniwa pierwsza połowa historii stanowi doskonałą podstawę pod eksplorację i poznawanie świata, który oferuje mnóstwo interesujących i często zaskakujących aspektów.

Fabuła nabiera filmowego tempa w drugiej połowie gry, oferując także jeden z najciekawszych zwrotów akcji w historii gier wideo.

Rozgrywka

Akcja Red Dead Redemption 2 toczy się w fikcyjnym otwartym świecie wzorowanym na Dzikim Zachodzie. Gracz steruje postacią Arthura Morgana, członka gangu van der Lindego, a akcję obserwuje z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Postać może walczyć używając takich broni jak rewolwery, strzelby, łuki czy broń biała.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Syska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments