Call of Duty: Black Ops – Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War – strzelanka pierwszoosobowa, stworzona przez Treyarch i Raven Software. Tytuł został wydany przez Activision 13 listopada 2020 na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X. Jest to siedemnasta odsłona Call of Duty w historii serii, a także szósta w podserii Black Ops. Gra jest bezpośrednim sequelem wydanej w 2010 gry Call of Duty: Black Ops.

Akcja Black Ops Cold War rozgrywa się we wczesnych latach 80. podczas zimnej wojny. Kampania śledzi losy oficera CIA Russella Adlera ścigającego rzekomego sowieckiego szpiega, Perseusza, który obrał za swój cel obalenie rządu Stanów Zjednoczonych i przechylenie szali zwycięstwa na stronę Związku Radzieckiego. Moduł wieloosobowy będzie zawierał nowe tryby gry, bardziej rozbudowane opcje dostosowywania rozgrywki oraz nową dynamikę i elementy map.

Fabuła

Fabuła gry Call of Duty Cold War to samodzielna opowieść, do której zrozumienia nie jest potrzebna znajomość poprzednich odsłon cyklu. Niemniej w grze pojawiają się postacie znane z wcześniejszych produkcji spod tego szyldu, na czele z Masonem, Woodsem i Hudsonem, a dołącza do nich nieprzedstawiony wcześniej graczom agent CIA – Russel Adler.
Zgodnie z tym, co sugeruje tytuł, akcję gry osadzono w czasach zimnej wojny; w trakcie rozgrywki przychodzi nam natomiast pokrzyżować plany enigmatycznego agenta KGB, znanego pod kryptonimem Perseusz. Co ciekawe, gra posiada kilka zakończeń – to, które z nich zobaczymy, zależy od decyzji podejmowanych przez nas w czasie końcowych etapów.

Rozgrywka

W Black Ops Cold War akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Co ciekawe, po raz pierwszy w cyklu stworzymy swoją postać – bohatera, w którego się wcielimy. Nie mamy możliwości decydowania o wyglądzie, ale wybierzemy płeć, przebieg wcześniejszej służby oraz perki ułatwiające rozgrywkę. Filar trybu dla pojedynczego gracza stanowią misje, które zabierają nas w rozmaite zakątki świata; wśród tych ostatnich znalazło się miejsce między innymi na gigantyczny radziecki obiekt szkoleniowy dla żołnierzy, a także takie miasta jak Moskwa czy Berlin. Stawiane przed nami zadania są różnorodne – choć wśród nich nie brakuje takich, które wymagają od nas brania udziału w krwawych i widowiskowych strzelaninach, często przychodzi nam między innymi działać po cichu, przekradając się za plecami wrogów. Co ciekawe, od czasu do czasu autorzy pozwalają nam również zdecydować, w jaki sposób rozwiążemy stojące nam na drodze problemy. Ponadto w niektórych momentach dokonujemy wyborów, które rzutują na dalszy przebieg fabuły oraz jej zakończenie.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego, w CoD Cold War znalazł się rozbudowany moduł multiplayer pozwalający na rozgrywki cross-platformowe. Powraca też kooperacyjna minikampania zombie. Warto zaznaczyć, że jeden z trybów zombie, Zombies Onslaught, przez pierwszy rok od premiery był dostępny wyłącznie na konsolach Sony. Call of Duty: Black Ops – Cold War działa w oparciu o technologię opracowaną przez studio Infinity Ward o nazwie IW Engine. Jest to nieco starsza wersja silnika niż ta napędzająca Call of Duty: Modern Warfare, gdyż bazuje w większości na ulepszonych rozwiązaniach znanych z Call of Duty: Black Ops III połączonych z nowościami wprowadzonymi do serii w 2019 roku. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoki poziom.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Syska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments