FIFA 20

FIFA 20 – komputerowa gra sportowa podejmująca tematykę piłki nożnej, stworzona przez studio EA Sports. Jest to dwudziesta siódma część piłkarskiej serii FIFA. Premiera gry odbyła się 27 września 2019.

Rozgrywka

FIFA 20 jest komputerową grą sportową o tematyce piłki nożnej. Po raz czwarty w serii FIFA zastosowano silnik gry Frostbite. W grze pojawił się nowy tryb o nazwie „Volta”. Zmiany w mechanizmie rozgrywki zostały zaprezentowane 18 lipca 2019 roku. Wśród zmian względem poprzedniczki, gra posiada przebudowany system stałych fragmentów gry. Najważniejszą zmianą jest dodanie do mechanizmu wykonywania rzutów karnych i rzutów rożnych nowatorskiego systemu celowania i kontroli piłki, która według zapowiedzi twórców została zwiększona. Dodatkowo zostały rozbudowane aspekty gry bezpośredniej (1 na 1), a także system odbioru piłki. Poprawie uległa także fizyka gry odpowiedzialnej za poruszanie się piłki na wirtualnych boiskach – lepiej odzwierciedla opór powietrza czy zachowanie piłki w trakcie kontaktu z murawą. Wraz z edycją gry FIFA 20 pojawił się po raz pierwszy nowy tryb rozgrywki o nazwie „Volta”. Oferuje on możliwość rozgrywania spotkań, które będą mieć charakter meczów ulicznych.

Tryb „Volta”

Nazewnictwo trybu „Volta” wywodzi się z języka portugalskiego i oznacza „powrót”. Nazwa nawiązuje do niekontynuowanej już serii komputerowych gier sportowych o tematyce piłki nożnej FIFA Street, wydawanej przez EA Sports. Dodatek jest dostępny na wszystkich platformach z wyłączeniem Nintendo Switch.

„Volta” jest trybem rozgrywki z uliczną piłką nożną i został dodany do FIFA 20 po raz pierwszy w historii serii. Mechanizm rozgrywki pozwala na rywalizowanie w drużynach 3 na 3 (bez bramkarzy), 4 na 4, a także 5 na 5. Nowy tryb zawiera rozbudowany system reguł gry, które można dostosować do poszczególnych meczów. Po raz pierwszy w historii serii, tryb „Volta” posiadać będzie opcje drużyn mieszanych płciowo. Dodatek dodaje także sześć aren rozgrywek przeznaczonych do ulicznego futbolu – począwszy od scenerii ulicznych po dachy wieżowców. Scenerie osadzone są w realnych lokalizacjach, w różnych miejscach na świecie, m.in. w Amsterdamie, Tokio czy Brazylii. Tryb „Volta” umożliwia także stworzenie własnej spersonalizowanej postaci (awatara). Każdy gracz może indywidualnie dobrać ubiór, sprzęt sportowy, a także indywidualne cechy i umiejętności.

Wraz z premierą ulicznej piłki w FIFA 20 pojawiły się dwa tryby rozgrywki wewnątrz dodatku. Tryb „Kick Off” polega na rozgrywaniu meczów w trybie ulicznym z użyciem realnych postaci, które dostępne są w grze na podstawie licencji FIFPro, a także realnych, licencjonowanych zespołów bądź drużyn narodowych reprezentacji. Drugi tryb o nazwie „World” polega na utworzeniu własnej, spersonalizowanej postaci, w której gracz za rozgrywanie meczów otrzymuje wynagrodzenie w wirtualnej walucie, którą może płacić za odblokowywanie dodatków do własnego awatara. Tryb „World” zawiera także własny system rywalizowania w charakterze PvP pod nazwą Volta League.

Tryb „Volta” wykorzystuje dodatkowe opcje w mechanice sztuczek piłkarskich, a także poruszania się po boisku, które bardziej odpowiadają zasadom meczów ulicznych, np. wykorzystywania krawężników, odbijania piłek od obiektów bądź siatek.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Syska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments