Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 (w skrócie ETS 2) – komputerowa gra symulacyjna stworzona przez SCS Software będąca kontynuacją Euro Truck Simulator. Wydana została przez firmę Rondomedia, a dystrybutorem w Polsce jest cdp.pl. Premiera gry odbyła się 19 października 2012 roku. Redaktor czasopisma „PC Gamer” przyznał grze nagrodę symulatora roku. 16 kwietnia 2013 ukazała się wersja beta na platformę Linux, a 29 stycznia 2015 finalna wersja na system macOS.

Rozgrywka

W grze od razu można założyć własną firmę, ale zanim zacznie ona oficjalnie działać, powinno zdobyć się odpowiednią ilość pieniędzy na własną ciężarówkę oraz rozbudowanie garażu. W przeciwieństwie do Euro Truck Simulator gracz od początku może jeździć po całej Europie, zamiast odblokowywać kolejne kraje kontynentu, jak to miało miejsce w pierwszej części gry.

Głównym zadaniem gracza jest przetransportowanie określonego ładunku, który należy odebrać w danej firmie transportowej. Za wszelakie towary otrzymuje punkty doświadczenia (ich liczba zależna jest od stanu towaru, jego ważności, a także odległości, jaką przebył), przez co otrzymuje kolejne poziomy rozwoju kierowcy – za każdy kolejny poziom gracz otrzymuje jeden punkt specjalności do rozdania, dzięki czemu może otrzymywać różnego rodzaju ulepszenia.

Gracz ma możliwość zakupu nowych ciężarówek poprzez odkrywanie salonów samochodowych w miastach całej Europy. Istnieje również opcja tuningu, naprawy oraz malowania naszych pojazdów w stacjach naprawczych w każdym mieście. Podczas podróży można natrafić na stacje benzynowe w celu uzupełnienia paliwa oraz parkingi zlokalizowane wzdłuż autostrad, na przejściach granicznych oraz w motelach, aby zregenerować siły kierowcy. Do gry zostały dodane punkty poboru opłat, na których kierowca może zapłacić za przejechany odcinek autostrady m.in: w Polsce oraz we Francji. Od wersji 1.18.1 wszystkie ciągniki dostępne w grze są licencjonowane przez producentów.

Mapa do gry jest największą jaką SCS Software do tej pory stworzyło. Początkowo zawierała 72 miasta, w tym 3 miasta polskie (Szczecin, Poznań i Wrocław), są one co najmniej trzykrotnie większe niż te z Euro Truck Simulator. W grze można odwiedzić następujące kraje: Austrię, Belgię, Czechy, Francję, Holandię, Luksemburg, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Wielką Brytanię i Włochy.

W aktualizacji gry do wersji 1.11.1 pojawiły się trzy kolejne miasta (dwa w Austrii – Klagenfurt oraz Graz i jedno we Włoszech – Wenecja).

Do gry została stworzona nieoficjalna modyfikacja umożliwiająca grę sieciową. Została ona stworzona przez Polaków.

W aktualizacji 1.19 dla właścicieli DLC Going East! zostały dodane dwa miasta na Węgrzech − Pecz i Segedyn.

Pod koniec 2013 roku do gry została dodana platforma społecznościowa: World of Trucks. Przy jej pomocy wirtualni kierowcy mogą dzielić się swoimi zdjęciami, zmienić rejestrację na ciągniku w grze, czy też dodać własnego awatara.

Dodatki

  • Going East! (Ekspansja Polska – dodatkowa nazwa tylko w Polsce) – 19 września 2013 roku wydano dodatek Euro Truck Simulator 2: Going East!, powiększający świat gry o 15 nowych miast w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech.
  • Scandinavia (Skandynawia) – drugi dodatek, zatytułowany Euro Truck Simulator 2: Skandynawia, został wydany 7 maja 2015 roku. W jego skład wchodzi gęsta siatka nowych dróg i 27 nowych miast położonych w Danii, Norwegii oraz Szwecji.
  • Vive la France! – 5 grudnia 2016 roku został wydany trzeci dodatek, który rozszerzył grę o pozostałą część Francji. Wraz z jego premierą została udostępniona aktualizacja, której zawartością jest m.in. przebudowany Paryż.
  • Italia – czwarty dodatek do gry. Jego premiera odbyła się 5 grudnia 2017 roku. Rozszerzenie wzbogaca grę o 22 miast na terenie Włoch, m.in. Rzym i Palermo.
  • Beyond the Baltic Sea (Bałtycki szlak – dodatkowa nazwa tylko w Polsce) – piąty dodatek do gry został wydany 29 listopada 2018. Dodatek rozszerza grę o tereny wschodniej Europy – Litwę, Łotwę, Estonię, południową część Finlandii i północno-zachodnią część Rosji, w tym obwód kaliningradzki.
  • Road to the Black Sea (Droga do Morza Czarnego – dodatkowa nazwa tylko w Polsce) szósty dodatek do gry został wydany 5 grudnia 2019 roku. Został zapowiedziany przez SCS Software 18 marca 2019 roku. Dodatek rozszerza tereny Morza Czarnego – Rumunię, Bułgarię oraz europejską część Turcji.
  • Iberia – dodatek do gry obejmujący Półwysep Iberyjski tj. Hiszpanię, Portugalię oraz prawdopodobnie Andorę i Gibraltar. Wydanie DLC zaplanowano na 2020 rok.

Do gry Euro Truck Simulator 2 można dodawać również własne, nieoficjalne modyfikacje map, własne naczepy, ciężarówki itp. Gracz może własnoręcznie stworzyć modyfikacje w specjalnych programach.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Ciucio

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments