Civilization VI

Civilization VI – komputerowa strategiczna gra turowa stworzona przez Firaxis Games i wydana przez 2K Games 21 października 2016 roku na platformę Microsoft Windows. Kilka dni później ukazała się wersja na platformę macOS, a 9 lutego 2017 na system Linux. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, celem gracza jest rozwój cywilizacji i osiągnięcie zwycięstwa przez podbój militarny, postęp technologiczny lub działania dyplomatyczne. Gracz ma możliwość eksploracji świata, zakładania i rozbudowy miast, rozwijania nowych technologii i atakowania wrogów.

Za produkcję gry odpowiedzialny był ten sam zespół, który stworzył dodatki do Civilization V. Część pomysłów (np. mechanika rozgrywki) zawartych w tych rozszerzeniach znalazło się również w nowej odsłonie serii. Ulepszono też poziom sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników, zmieniono system rozwoju technologicznego i rozbudowy miasta.

Rozgrywka

W podstawowej wersji gry dostępnych jest 19 cywilizacji, przy czym każda z nich ma wyjątkową jednostkę, budynek oraz bonus. Dodatkowo do każdej z nich może przypisany być więcej niż jeden przywódca. Jedną z głównych zmian w stosunku do poprzednich odsłon serii jest zmiana w systemie rozbudowy miasta – wprowadzono „dystrykty”, specjalne pola odpowiedzialne za jeden z aspektów gry (np. kulturę, naukę, religię). Cuda nie są już budowane w obrębie miasta, a w wybranym przez gracza polu na mapie w zasięgu metropolii.

Kolejną zmianą w rozgrywce jest modyfikacja drzewka technologicznego. W Civilization VI jeśli gracz będzie miał dostęp do odpowiednich zasobów lub usprawnień, umożliwi mu to przyspieszenie rozwoju w konkretnych dziedzinach wiedzy (np. budowa kamieniołomu przyspieszy rozwój kamieniarstwa). Wprowadzono też system tzw. „eurek” – wykonanie odpowiednich zadań pozwala na skrócenie liczby tur potrzebnych do osiągnięcia wynalazku

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Ciucio

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments