Wiedźmin 3 Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon – fabularna gra akcji wyprodukowana i wydana przez CD Projekt Red 19 maja 2015 na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One.
Gra jest kontynuacją wydanego w 2007 roku Wiedźmina oraz Wiedźmina 2: Zabójców królów, który miał swoją premierę w 2011 roku. Tak jak poprzednie części, opowiada ona historię tytułowego wiedźmina – Geralta z Rivii – i jest osadzona w świecie wiedźmina, którego twórcą jest Andrzej Sapkowski. Produkcja jest ostatnią częścią cyklu, którego głównym bohaterem jest tytułowy wiedźmin, razem z nią stanowiącego trylogię.

Fabuła

Akcja Wiedźmina 3 rozgrywa się w fikcyjnym świecie fantasy stworzonym przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego w serii opowiadań i powieści. Gracz ma okazję zwiedzić wyspy Skellige, Wolne Miasto Novigrad, Oxenfurt, wiedźmińskie siedliszcze Kaer Morhen czy ponure moczary Velen. Gra rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach z poprzedniej części. Wiedźmin Geralt odzyskuje w końcu pamięć, nie ma jednak zamiaru przyłączyć się do którejkolwiek ze stron konfliktu. Zamiast tego zajmuje się on poszukiwaniem Dzikiego Gonu oraz swoich bliskich, m.in. Yennefer z Vengerbergu i Ciri.

Rozgrywka

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest fabularną grą akcji z otwartym światem. Gracz steruje postacią Geralta z Rivii z perspektywy trzeciej osoby. W niektórych fragmentach gry gracz wciela się w postać Ciri. Poza poruszaniem się po lądzie można także pływać zarówno na jak i pod powierzchnią wody. W celu szybszego przemieszczania się gracz może skorzystać z punktów szybkiej podróży, łodzi lub koni. W trakcie gry gracz znajduje przedmioty, które są przechowywane w ekwipunku. Po wcześniejszym uzbieraniu potrzebnych składników alchemicznych i rzemieślniczych Geralt może stworzyć eliksiry, odwary, petardy oraz oleje czy też ulepszyć swój oręż. Mikstury można zażywać przed walką jak i w trakcie starć. Poza tym gracz ma możliwość konsumpcji żywności oraz różnych trunków regenerujących żywotność. W trakcie rozgrywki gracz zdobywa punkty doświadczenia i punkty umiejętności, zdobywane poprzez wykonywanie zadań, zabijanie potworów oraz odkrywanie miejsc mocy, które może przydzielić do jednej z trzech specjalizacji: szermierki, alchemii i magii. W ekranie postaci możliwe jest aktywowanie maksymalnie dwunastu umiejętności jednocześnie, wspomaganych przez 4 mutageny, które mogą zwiększać wielkość obrażeń, moc znaków albo żywotność.
System walki jest zmodyfikowaną wersją tego z Wiedźmina 2. Gracz potrafi walczyć bronią białą, dystansową i używać zaklęć zwanych znakami. Do dyspozycji ma miecze stalowe, przeznaczone do walki z postaciami humanoidalnymi i zwierzętami, oraz miecze srebrne przeciwko istotom magicznym. Podczas walki istnieje możliwość przerwania ataku, uniknięcia lub zablokowania ciosu. Postać może korzystać z pięciu znaków, które z biegiem gry można ulepszyć. Geralt za pomocą wiedźmińskich zmysłów może wytropić niektóre bestie podążając za ich śladami, zapachem lub poszukiwać w ten sposób wskazówek pozwalających rozwiązać zadanie.
Gracz ma możliwość zagrania w minigry takie jak wyścigi konne, pojedynki na pięści czy gra karciana gwint. W gwinta grają dwie osoby po uprzednim wybraniu jednej z pięciu armii – Nilfgaardu, Królestw Północy, Scoia’tael, Skellige lub potworów.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Ciucio

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments