Mafia III

Mafia III – trzecioosobowa strzelanina osadzona w otwartym świecie. Jest to pierwsza produkcja studia Hangar 13. Gra została wydana 7 października 2016 na platformy PC (Microsoft Windows), PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Akcja Mafii III rozgrywa się w 1968 w Nowym Bordeaux – fikcyjnym mieście inspirowanym Nowym Orleanem. Lincoln Clay, główny bohater gry, jest Mulatem, który dorastał w katolickim sierocińcu. Po powrocie z wojny w Wietnamie dołącza do gangu. Członkowie jego gangu zostają zlikwidowani przez włoskich mafiozów. Clay postanawia zemścić się na mordercach swoich przyjaciół. Jego głównym wrogiem staje się przywódca włoskiej organizacji przestępczej – Sal Marcano. Protagoniście pomagają Vito Scaletta (główny bohater poprzedniej gry z serii), Cassandra (przywódczyni haitańskiego gangu) i Burke (irlandzki gangster).

mafia-iii-2-1

Rozgrywka

Mafia III jest przygodową grą akcji z perspektywą trzeciej osoby, w której gracz wciela się w postać szukającą zemsty na miejscowych gangsterach, którzy zamordowali jego przyjaciół. Akcja rozgrywa się w 1968 roku w Nowym Bordeaux, wariacji na temat Nowego Orleanu – otwartym świecie będącym większym niż Lost Heaven i Empire Bay (miejsca akcji poprzednich gier) razem wzięte. Świat podzielony jest na dziesięć dzielnic: Bayou Fantom, Delray Hollow, Barclay Mills, Frisco Fields, Pointe Verdun, Tickfaw Harbour, Southdowns, River Row, Centrum i Dzielnicę Francuską. Gracz może rozwiązywać misje korzystając z dwóch podejść: eliminować przeciwników używając dostępnego arsenału, na który składają się m.in. strzelby i rewolwery, dodatkowo mogąc wezwać grupę uderzeniową, która wspomoże go w walce, lub podejść do zadania bardziej taktycznie i korzystać z trybu skradania się, kończąc misję niezauważonym. Trzon rozgrywki opiera się na wymianie ognia, dodatkowo postać może jednak wykonywać ciosy kończące i walczyć wręcz. W grze obecny jest system osłon, pozwalający schować się za nimi podczas ostrzału i uniknąć części obrażeń. Gracz może również przesłuchiwać bohaterów niezależnych po pokonaniu ich, żeby zdobyć więcej informacji o celach, np. strasząc ich podczas szaleńczej jazdy samochodem. Zadaniem gracza jest atakowanie i przejmowanie interesów należących do włoskiej mafii, a następnie przydzielanie ich swoim porucznikom działającym na danym terenie – Vitowi Scaletcie (bohaterowi Mafii II), Irlandczykowi Thomasowi Burke’owi lub Haitance Cassandrze. Postać przemieszczać może się po mieście samochodami z epoki, także w trybie symulacyjnym, imitującym prawdziwe zachowanie samochodów.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Syska

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments