Mafia II

Mafia II – sequel wydanej w 2002 czeskiej gry Mafia. Akcja gry rozgrywa się w późnych latach 40. i wczesnych latach 50. XX wieku. W fabule, podobnie jak w pierwszej części, znajduje się wiele nawiązań do filmu pt. Ojciec chrzestny w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Głównym bohaterem gry jest drobny gangster nazywający się Vittorio Antonio Scaletta, zwany Vito. Akcja gry przeplata się z historią poprzedniczki. Take-Two Interactive ogłosiło, iż gra zostanie wydana w drugiej połowie 2009 roku na komputery osobiste oraz na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Mafia II została zapowiedziana 21 sierpnia 2007 przez 2K Czech (wcześniej Illusion Softworks) podczas targów Games Convention w Lipsku. Pokazano wówczas zwiastun, a także logo i plakat gry.

Fabuła

Gra zachowuje ciąg fabularny poprzedniej części, jest nieprzerwany i przeplata się wzajemnie.

Mafia II to historia mafijna, składająca się z 15 rozdziałów, opisująca losy weterana II wojny światowej Vittoria Antonia Scaletty, syna sycylijskich imigrantów. Wraz z odsłoną kolejnych rozdziałów Vito zaczyna pracę, a następnie przyłącza się do rodziny Falcone, ostatecznie stając się pełnoprawnym członkiem mafii. Podobnie jak pierwowzór, produkcja powstała w studio Illusion Softworks, natomiast wydaniem gry zajęła się firma 2K Games.

Historia rozpoczyna się, gdy postać gracza, Vito, zostaje urlopowany ze służby podczas II wojny światowej. Wcześniej Vito rozpoczął służbę w armii, jako akt zadośćuczynienia za nieudaną kradzież biżuterii. Po powrocie odkrywa, że jego ojciec umierając pozostawił za sobą dług w wysokości dwóch tysięcy dolarów. Vito, oraz jego dawny kompan Joe Barbaro wkraczają na drogę przestępstwa, celem zdobycia pieniędzy. Pierwszym zadaniem jest praca dla mechanika Mikey’a Bruskiego, Polaka, właściciela złomowiska, który płaci za zezłomowanie kradzionego samochodu. Następnie Joe i Vito sprzymierzają się z Henrym Tomasiną (gangsterem z rodziny Clemente), walcząc o każdego dolara, często przeciwko interesom trzech rodzin przestępczych: Vinci, Falcone i Clemente. Postać gracza jest później przedstawiona Eddiemu Scarpie (capo rodziny Falcone). Kolejną postacią, którą poznaje bohater, jest Martin Marty Santorelli, nastolatek palący się, aby dołączyć do organizacji.

W poprzedniej części, główny bohater, Thomas Angelo, zostaje na końcu gry zastrzelony podczas podlewania trawnika przed swoim domem. W rozdziale 14 pt. Schody do nieba w drugiej części gry, gracz dowiaduje się, iż jego zabójcami są Vito Scaletta i Joe Barbaro. Cut-sceny w obu grach są identycznie zaaranżowane, a zamachowcy przyjeżdżają identycznym samochodem, czerwonym Smithem Thunderboltem.

Rozgrywka

Miasto w Mafia II jest w pełni żywe i oferuje całkowitą swobodę zwiedzania. Gracz nie jest zmuszony do podążania drogą fabuły, może więc robić to, na co ma ochotę.

W Mafii II oryginalne marki zmienione zostały na fikcyjne ze względu na brak zezwolenia (licencji) od producentów. Dostępnych jest 50 modeli pojazdów.

Na potrzeby Mafia II został przygotowany nowy silnik graficzny, mogący generować zaawansowaną, pełną efektów oprawę wizualną.

Dodatki DLC

 • Do gry zostały wydane trzy fabularne dodatki DLC:
  • Mafia II: Betrayal of Jimmy – 24 sierpnia 2010.
  • Mafia II: Jimmy’s Vendetta – 7 września 2010.
  • Mafia II: Joe’s Adventures – 23 listopada 2010.
 • Do gry zostały wydane mniejsze rozszerzenia zawierające nowe stroje i samochody:
  • Mafia II: Greaser Pack.
  • Mafia II: Renegade Pack.
  • Mafia II: Vegas Pack.
  • Mafia II: War Hero Pack.
 • 4 grudnia 2010 została wydana wersja pudełkowa zawierająca wszystkie powyższe rozszerzenia, nazwana Mafia II: Digital Deluxe.

Pobieranie ze strony playnolimit.pl zawsze będzie darmowe!

Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać płatnych SMS, wpisywać swoich danych ani wypełniać ankiet – pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “DOWNLOAD”!

Author: Syska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments